Loc de muncă Tehnician IT Suport Cluj-Napoca

Aldi Suport îți oferă oportunitatea de a te alătura unei echipe dinamice și inovatoare din Cluj-Napoca ca Tehnician IT Suport. Beneficiezi de un pachet salarial atractiv, cursuri de formare continuă și un mediu de lucru prietenos și colaborativ. Alături de noi, vei avea șansa de a-ți dezvolta abilitățile tehnice într-un mediu stimulant, contribuind la succesul companiei și rezolvând provocările tehnice ale clienților noștri.

Tehnician IT Suport în Cluj-Napoca

Full time, On Site

Suntem în căutarea unui Tehnician IT Suport pasionat, dedicat și dinamic, care să aibă abilități excelente de comunicare și de colaborare în echipă. Ne dorim un coleg care să contribuie la oferirea unui suport tehnic de înaltă calitate pentru clienții noștri, asigurându-se că toate sistemele funcționează optim și că problemele tehnice sunt rezolvate prompt și eficient.

Responsabilități:

  • Oferirea de suport tehnic de prim nivel: Vei răspunde solicitărilor clienților referitoare la probleme tehnice legate de software și hardware, oferindu-le soluții rapide și eficiente.
  • Instalarea, configurarea și actualizarea echipamentelor IT și a software-urilor: Vei asigura că toate echipamentele IT sunt corect instalate și configurate, și că software-urile sunt actualizate la zi pentru a preveni vulnerabilitățile de securitate.
  • Monitorizarea și întreținerea sistemelor IT: Vei supraveghea constant funcționarea sistemelor IT pentru a detecta și preveni eventualele probleme tehnice, asigurându-te că totul funcționează la parametri optimi.
  • Diagnosticarea și rezolvarea problemelor tehnice: Vei identifica și soluționa problemele tehnice apărute, minimizând timpul de inactivitate și asigurându-te că utilizatorii pot reveni rapid la activitatea normală.
  • Documentarea proceselor tehnice și a soluțiilor: Vei crea și menține documentația tehnică, detaliind procedurile urmate și soluțiile aplicate pentru diverse probleme, astfel încât acestea să fie disponibile și pentru alți colegi.

Ce oferim:

  • Pachet salarial atractiv și motivant: Salariul va reflecta experiența și competențele tale, iar performanțele deosebite vor fi recompensate.
  • Cursuri de formare continuă: Vei avea acces la programe de formare profesională care te vor ajuta să îți dezvolți competențele și să rămâi la curent cu cele mai noi tehnologii și practici din domeniu.
  • Mediu de lucru dinamic și prietenos: Vei face parte dintr-o echipă de IT-iști entuziastă și profesionistă, care îți va oferi suport și colaborare.
  • Posibilitatea de a avansa în carieră: Performanțele remarcabile sunt recunoscute și răsplătite, oferindu-ți șansa de a avansa în cadrul companiei.

Cerințe suplimentare:

  • Carnet de conducere categoria B: Deținerea unui permis de conducere reprezintă un avantaj, facilitând deplasările necesare pentru rezolvarea problemelor tehnice.
  • Cunoașterea limbii engleze: Este necesar să ai un nivel bun de cunoaștere a limbii engleze, pentru a putea comunica eficient cu clienții și colegii internaționali și pentru a înțelege documentația tehnică.

Dacă te regăsești în cele de mai sus și îți dorești să faci parte din echipa noastră, te rugăm să ne trimiți CV-ul tău prin email pe office@aldisuport.com. Asigură-te că incluzi un număr de telefon la care să te putem contacta pentru interviu.

Pentru mai multe detalii, ne poți contacta la adresa noastră de email: office@aldisuport.com.

Așteptăm cu nerăbdare să te cunoaștem și să te avem în echipa noastră!

ALDISUPORT

Aldi Suport SRL, CIF 40975942; J12/1640/2019

Resurse

Blog

Servicii